سریال Community

سریال Community

سریال Community یا «اجتماع» رو خیلی‌ها بهم پیشنهاد داده بودن و کنجکاو بودم ببینم، دلیل کنجکاویم هم این بود که خیلی امتیازهای خوبی تو سایت‌ها داشت ولی بازیگر مطرحی نداشت یا اینکه خیلی شناخته شده هم نبود.

سریال Community
سریال Community

قبل از اینکه این سریال رو ببینم خیلی سریال‌های کمدی ۲۰ دقیقه‌ای دیگه هم دیده بودم مثل Friends, How I met your mother, Parks and recreation, Seinfeld و یه سری سریال دیگه که خب در مقایسه با سریال‌هایی که دیدم ارزش دیدن رو داشت قطعا، پایین توضیح می‌دم چرا.

داستان سریال Community چیه؟

داستان از اونجایی شروع می‌شه که یه وکیل دستش رو شده مدرکش جعلیه و باید بره کالج مدرک بگیره، وکیل، کالج Greendale رو انتخاب می‌کنه برای مدرک ۲ ساله و همون اول ماجرا از یه دختری خوشش میاد که تو کلاس اسپانیایی حضور داره و ناخواسته یه گروه درس خوندن یا همون Study Group تشکیل می‌شه که اعضاش همین شخصیت‌های اصلی داستان هستن.

شخصیت Chang معلم زبان اسپانیایی Community
شخصیت Chang معلم زبان اسپانیایی Community

چرا باید سریال Community رو ببینم؟

خب اگر از دید امتیازی ببینید، امتیاز ۸٫۵ تو IMDB داره و جزو ۲۵۰ سریال محبوب دنیاست و کلی جایزه هم برده، از اون طرف نمره منتقدین ۸۸ درصد رو تو RottenTomatoes داره یعنی اگر چشمتون به امتیازها و نمره‌های مخاطبین عام و منتقدین باشه نباید شک کنید برای انتخاب این سریال.

از اون طرف خالق سریال آقای Dan Harmon هست که سریال معروف و محبوب Rick and morty رو هم ایشون ساخته، لذا می‌تونید تصور کنید چقدر تخیل و داستان تو سریال باید باشه.

شخصیت Abed و Troy در سریال کامینیتی
شخصیت Abed و Troy در سریال کامینیتی

شخصیت های اصلی سریال Community چجور آدم‌هایی هستن؟

  • Jeff وکیل، آدم سخنران و چرب زبون و جذاب
  • Britta شخصیت دختر جذاب و جنگجو بر علیه «سیستم»
  • Abed پسر فلسطینی که عاشق سریال و فیلمه و می‌خواد کارگردان شه
  • Annie دختر درس خون و بانمک که هیچی برای بیشتر از نمرات درس‌ها مهم نیست
  • Chang معلم زبان اسپانیایی و شخصیت چینی دیوانه داستان
  • Shirley (زن سیاه پوست) مسیحی و مهربون و مادر ۲ بچه
  • Dean (بدون مو) مدیر کالج که تمایلات عجیب غریب داره
  • Troy بچه معروف دبیرستان و ماجراجو و رفیق Abed
  • Pierce (پیرمرد) پیرمرد پولدار نژادپرست و سکسیست و مغرور
کاراکترهای سریال Community
کاراکترهای سریال Community

کالج Greendale چجور جاییه؟

یه کالج بی‌کیفیت از نظر تحصیلی که به همین دلیل خیلی آدم‌های عجیب غریب و دوره‌های عجیب غریب توش دیده می‌شه و اپیزودهای مختلف در مورد داستان‌ها و وقایع مختلف این کالج ساخته شده.

کاراکترهای Annie و Britta در سریال کامینیتی
کاراکترهای Annie و Britta در سریال کامینیتی

ارزش داره ۱۱۰ اپیزود وقت بزارم واسش؟

چرا که نه! شخصا خیلی راضیم، اپیزود ۲۰ دقیقه‌ای با سبک زندگی شخصی من خیلی سازگاره، مثلا بین کارها وقتی خسته می‌شم ۲۰ دقیقه سریال کمدی می‌بینم و یکم خستگیم در می‌ره. البته من یکم زیاده روی کردم و این سریال رو تو ۱ ماه فکر کنم دیدم.

***هشدار اسپول در پاراگراف پایین***

اوج سریال از دید من از اواسط سیزن ۱ شروع می‌شه تا اتمام سیزن ۳ . قطعا ۳ سیزن بعدش هم دیدنی بودن که دنبال کردم ولی جذاب‌ترین قسمت‌هاش به نظرم اوایلش ساخته شده، چرا؟ چون از سیزن ۴ آروم آروم یه سری تغییرات انجام شد، مثلا کاراکتر Pierce با کارگردان دعواش شد و کنار گذاشته شد (ظاهرا دعواشون سر این بوده که Pierce از این شاکی شده بوده که چرا انقدر من دیالوگ‌های نژادپرستی و توهین آمیز دارم)، و بعدش کاراکتر Troy جدا شد که به سریال Atlanta برسه که بهش پیشنهاد نقش اول رو داده بودن، صد البته که کار درستی کرد چون کلی جایزه برد و موفق شد و بعدشم Shirley از سریال جدا شد که به یه سریال دیگه بپیونده.

در کل خیلی راضیم که این سریال رو دیدم، اگر سریال رو ببینید باورتون نمی‌شه چقدر این نویسنده‌ها و سازنده‌هاش خلاق بودن و چقدر سریال‌های بعد از این کامینیتی ازش ایده گرفتن برای اپیزودهای مختلف. سریال از ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ ساخته شده و سیزن آخرش چون بازدیدش اُفت کرده بود قرار نبود ساخته بشه ولی استدیو Yahoo اسپانسر شد و سیزن آخر ساخته شد، قرار بود یه فیلم هم ساخته بشه ازش که متاسفانه تا امروز خبری ازش نیست.

این مطلب رو به اشتراک بگذارید :

2 thoughts on “سریال Community

Comments are closed.